Evra plaastri 3. nädal 28.09.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Millest võib tingitud olla, et päris mitmendat korda kipub mens tulema plaastri kasutamise 3.nädalal ja siis plaastrivabal nädalal ei ole mensi? Mitte lihtsalt ei määri, vaid ongi kohe päris mens.
Käesoleval nädalal ongi sama olukord. Järgmine nädal peaks olema plaastri vaba. Kas oleks ehk mõistlik panna kohe uus plaaster ilma pausi seekord tegemata, et uuesti paika loksuks?

Palju tänu!

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Võite ilma pausita kohe jätkata.
Kui teid varasemalt algavad menstruatsioonid segavad, siis on soovitav üle minna kombineeritud pillidele. Pillid võivad aidata tsüklit paremini kontrollida.
Samas ei ole see ohtlik, et veritsus algab viimase plaastri ajal ja pausi ajal ei tule. Teil on ikkagi regulaarne tsükkel, kuigi mitte päris see, mida vastava skeemiga kasutamise alusel oodata.