Rasestumisvastane kiip 20.09.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Olen 29 kuid pole kunagi ühtegi muud rasestumisvastast vahendit peale kondoomide kasutanud. Sooviksin seda nüüd teha kuid ei tea millist valida. Samas pille ma ei sooviks ja spiraale ka mitte. Rasestumisvastane kiip mis kätte pannakse mis selle plussid ja miinused oleks? Suitsu ma ei tee ning Mul on ka 1 2,5aastane laps hetkel ja lähi 3-5 aasta jooksul kindlasti juurde ei soovi, kui üldse.

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Rasedsuvastane implantaat paigaldadake õlavarre sisekülde naha alla kolmeks aastaks. Sealt eritub teie vereringesse pidevalt väheses annuses hormooni. Östrogeeni selles preparaadis ei ole ning vere hüübimist ei mõjutata. Seega trombiriski ei ole. Miinuseks on see, et preparaat ei reguleeri tsüklit ja võib põhjustada ebaregulaarseid pikemaid määrimisi. See on väga individuaalne.
Implantaat sarnaneb igapäevaselt võetavatele minipillidele. Rasedusvastane toime põhineb ovulatsiooni mahasurumises ja emaka limaskesta õhenemises.
Olen soovitanud enne implantaadi paigaldamist paar kuud võtta minipille. Kui need sobivad, siis saate üle minna impalntaadile, mis on oluliselt mugavam. Soovi korral võite ka kohe implantaadi paigaldada ja minipille ette võtma ei pea. Rasedusvastane toime algab kohe, kui implantaadi paigaldate menstruatsiooni alguses.