Valud alakõhus ja valusad rinnad 30.08.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere

Juuli kuust alates on midagi teisiti ja paneb muretsema. Tavaliselt on viimased aastad olnud menstruatsioon nagu kellavärk. Peale viimase lapse sündi(kolm last, viimane viiene) loksus tsükkel paika ja siiani ei ole probleeme olnud. Nüüd suvel aga kõik muutus. Juunis algas menstruatsioon 02.06, uus juba 30.06 ja siis alles 05.08. Lisaks sellele muutus juulis peale menstruatsiooni vahekord valusaks. Tunda annab just vasakul poolel. Teravaid torkeid ja valu käib ka niisama päeva jooksul vahest läbi. Mitte iga päev. Nüüd on lisandunud juurde probleem valusate rindadega. Valu on ikka tugev ja õhtul lahti riietumine või kummardamine teeb korralikult piina. Pesemas käimine on ka valus. Lisaks on seletamatu emotsionaalsus. Pidevalt võiks nutta. Muidu ei ole ma iseloomult selline kes kergelt nutma hakkaks. Kas tegu võib olla lihtsalt tsüklihäirega ja sellest tingitud vaevustega, mis mööduvad ise? Või peaksin siiski arstile aja otsima?
Täpsustuseks lisan, et rasestumisvastseid vahendeid ei ole aastaid kasutanud. Peale kolmandat last otsustasime vasektoomia kasuks. Igapäevaselt ravimeid ei tarbi ja tervis peaks muidu korras olema.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere palun külastage günekoloogi. Võimalikud on munasarja tsüstid. Ts lihtsalt tsüklihäire võib ka olla, aga ikkagi tuleks teid ülevaadata. DRKadastik