Miks määrib. 23.08.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Mul selline küsimus mul olid päevad 10.08 kuni 15.08.
20.08 hakkaks jälle määrima ja rinnad valusad mis võib olla kuna ma lapsi ei saa,läbi kõik lõigatud vahel tume veri.Varem pole sellist asja olnud olen 37a.
Ja määrib ainult .

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Teil võib määrimine tsükli keskel olla seotud eelkõige ovulatsiooni ajaga. Seda võib esineda harva, mõnel kuul aastas või igas tsüklis. Alakõhus võib olla pakitsuse ja raskustunnet, rinnad võivad olla tundlikud. Vahel võib määrimine olla 1-2-3 päeva, siis jääb puhtaks ja umbes 2 nädala pärast algab tavapärane menstruatsioon.
Kui veritsus muutub rohkeks, kordub sageli, kuid kestab väga pikalt, siis on soovitav pöörduda kontrolli ja kontrollida emakat, munasarju, emaka limaskesta paksust.