Tere! kasvajamarker CA 15-3 plasma analüüsi tulemus oli 17 Halvaloomulise Munasarja kasvaja op toimus 8.02.21. 10.06.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! kasvajamarker CA 15-3 plasma analüüsi tulemus oli 17 Halvaloomulise munasarja kasvaja op toimus 08.02.21.

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Teie kasvajamarker on normi piires. Väärtus peab jääma alla 32.
Munasarjavähi ravi järgselt tehakse ravitulemuse kontrolliks kasvajamarkeritest eelkõige ca 125. Kui see on normi piires olnud, siis piisab korda aastas markeri kontrollist. Adenomatoossete munasrajavähkide korral võib 20% juhtudest tõusta ka ca 15-3 väärtus.
Teiste lisauuringute suhtes otsustab onkoloog vastavalt vajadusele.