tupe sügelus, kipitus, põletus 28.08.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, viimased 2kuud on olnud vahekorra alguses valus peenist tuppe panna, kuid poole peal läheb valu ära. pärast vahekorda tunnen põletust tupes. Olen määrinud bepanthen plussi, kui see ei aita. Mida peaksin tegema?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Kõige sagedamini on kipituse ja ärrituse põhjuseks tupeseen. Ka väga aktiivne suguelu ja mitte piisav märgumine vahekorra ajal võib põhjustada selliseid kaebusi. Kui on tegemist tupeseene poolt põhjustatud murega, siis soovitan kasutada klotrimasool salvi ja tupekuule, mida saab käsimüügist. Kasutage kindlasti ka libestit.