Veritsus menopausis 17.08.17 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Olen juba 2 aastat menopausis.Tekkis kerge sügelus ja kipitus,mis vaevas just öösiti.
Panin ööseks piimhappe küünla ja hommikul kerge veritsus peale pissimist.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 50-aastane

Iga veritsus postmenopausis vajab tähelepanu ja uuringuid emaka limaskesta e endomeetriumi vähi välistamiseks. Kui pahaloomulisus on välistatud, siis ravi sõltub pat. histoloogilisest vastusest, n endomeetriumi hüperplaasiat saab ravimitega hoida kontrolli all.
Nimetatud tupeküünlad on ainult kinnitatud tupe seeninfektsiooni vastu, hetkel ei ole arukas neid kasutada uuringujärgse veritsuse tõttu.
Sügelus ja kipitus on ealised muutused nn tupekuivus ja raviks on käsimüügis sobivad Vagisan kreem, Linola kreem, PruriGyne kreem, Intimina libesti jms

Galina Litter naistearst.ee
Pirita Naistearstid