Mure suguelundite kipitusega. 04.03.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Olen 32 aastane naine 3 lapse ema.
Minu mure on selline, et eelmine aasta juulis põdesin põiepõletikku. Põletikust sain jagu aga kipitus tunne pissimisel jäi ja koguaeg tunne nagu kohe hakkab uuesti põiepõletik. Panin aja naistearstile, rääkisin oma loo ära ja arst võttis igasugu analüüse. Mis olid negatiivsed. Läksin siis perearsti juurde tagasi, kes määras teise AB, et eelmine äkki ei võtnud põletikku päris ära. Uut rohtu võttes nagu kadus ära see tunne aga peale ravi lõppu tuli vaikselt tagasi. Läksin uuesti perearstile, les arvas, et äkki hormoonidega miskit ja tegi saate kirja ka ultrahelisse lisaks soovitas seenevastast kreemi kasutada, et äkki seen kiusab aga see ravi ei andnud tulemust. Nüüd on asi nii kaugel juba, et igapäev on kipitus/põletus tunne kusiti juures ja pissides kipitab lisaks on ka vahekord valus. Mainin veel ära, et eelnevalt tekkis see kipitus/ põletus tunne hooti kord oli, siis kadus ise ära. Vahest oli paar päeva rahu ja päevad kui on siis pole ka midagi aga kui päevad ära lõppevad tuleb tagasi. Ma ei teagi kuhu enam pöörduda. Mõtlesin, et lähen käin uuesti naistearstil ära, äkki nüüd analüüsid näitavad miskit. Öösiti ei ole ka seda kipitus, ja kui hommikul esimese pissi ära teen siis ka normaalne ja peale seda hakkab uuesti pihta. Oskate te öelda mis see olla võib?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, kindlasti võiks partner ka analüüsid teha meestearsti juures. Kui tal kõik korras, siis teil võiks olla tupe mikrofloora muutus, soovitaks teha mikrofloorat tugevdavat ravi(käsimüük , ravi tupe kudu). Kui midagi ei aita, siis võiks perearst saata uroloogile.. Enne võiks teha tavalise uriini analüüsi ja ka külvi uriinist! DRKadastik