kehatemperatuur tsükli eri päevadel 03.02.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tervist! Mul on järgmine küsimus: millistel tsükli päevadel esineb temperatuuri tõus? kas see on mõõdetav ka tavapäraselt, kaenla alt? kas temp. tõus kestab terve päeva (mitu ööpäeva) või esineb see vaid mingil päeva osal? kas siin võib olla ka individuaalseid erinevuseid ja kas stress vmt eriolukorrad mõjutavad ovulatsiooniga seonduvat temp tõusu? samuti huvitab mind, kas tupeseen võib kondoomita vahekorra puhul kanduda ka partnerile? Vastuste eest ette tänades, L (24, diabeetik)

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Kondoomita vahekorra ajal võib tupeseen kanduda ka partnerile.Kõige informatiimsem on temperatuuri mõõta kas tupest või pärasoolest hommikul enne voodist tõusmist ja WCs käimist.Kui ovulatsioon on toimunud,siis peaks m.tsükli teises faasis temperatuur tõusma 0,4-0,5 pügalat ja langema umbes 2 päeva enne oodatavat menstruatsiooni.Edu soovides,Maie Väli