raseduse peetuse kahtlus. 23.11.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.Mul käsil 7 raseduse nädal ja mõni päev tagasi toimus kohutav iiveldus ja oksendamine(vist 10 korda päevas)ja järgmine päev olid nagu nõiaväel kadunud nii valusad rinnad kui ka iiveldus.Nüüd kardan,et tegemist on peetusega,kuidas seda kindlaks teha?kas on see võimalik ainult ultrahelis või on see ka võimalik kehatemperatuuri mõõtmisega.Teada ju on ,et peale ov tõuseb temperatuur 37 kanti ja üle selle,kui kiireasti toimub temperatuuri langus kui on tegemist peetusega?Mul temp ikka üle 37 aga mingisuguseid muid tunnuseid enam pole peale positiivse testi.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Kõige täpsem on ikka ultrahelidiagnostika.Vereseerumis võiks ka määrata HCG,sest selle tõus toimub korrelatsioonis raseduse suurusega.Ma loodan siiski,et tegemist oli seedehäirega ja rasedus kulgeb normaalselt edasi. Edu soovides,Maie Väli