PREMENSTRUAALNE SUNDROOM ??? 16.03.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere doktor ! juba ule poole aasta on mind vaevanud peavalud, iiveldus, norkus, seljavalu, minestuse tunne ja imelik pressing peas, arstid arvasid, et tegemist on depressiooniga. olen nuudseks votnud ka pool aastat antidepressante, millest kasu pole olnud. paar kuud tagasi avastasin, et need sumptomid algavad tavaliselt enne menstruatsiooni ja siis tombuvad paevade lopuks tagasi. igaks juhuks votsin ka spiraali valja, kuna paevad olid vaga vererohked ja kestsid peaaegu 17-18 paeva. ja vaevab ka pidev kaalu tous kuigi liigun piisavalt ja toitun tervislikult, magusat pole kaua uldse soonud. kliinik. ee lehekuljelt lugesin premenstruaalsest sundroomist, kas voib tegu olla sellega ja mis seda raviksid voi leevendaksid ? voi on tegemist mingi hormoonhairega ? jaan suure tanuga teie vastust ootama, kuna momendil eestis ei asu ja ei saa eesti arste kulastada. - kristina -

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere Kristina.

Kui Teie kaebused tekivad enne mensest ja leevenduvad menstruatsiooniga on tõenäoline, et tegemist on premenstruaalse sündroomiga (PMS). Soovitan Teil kasutada antibeebipille, kui Teil ei ole plaanis praegu rasestuda. Et pillide kasutamise ajal organismis hormoonide kõikumine on väike võrreldes tavapärase tsüklilise kõikumisga, leevenduvad ka PMS sümptomid. Soovitan kindlasti jätkata ka antidepressantide kasutamist.

Tervitades Aire Sekavin