Naiste asjad 29.12.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Proov on mitteadekvaatne. Hindamiseks pole piisavalt lameepiteeli rakke. Vähesed lameepiteeli pindmise ja vahekihi rakud. Põletikust tingitud reaktiivsed rakulised muutused. Metaplastilised lameepiteeli rakud. Esinevad endotservikaalsete rakkude kogumikud. Erütrotsüüte rohkesti. Neutrofiile rohkesti. 125154007 (Mitteadekvaatne materjal) Soovitame korrata Pap-test 2-4 kuu pärast tsükli keskel.

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Selle analüüsi järgi ei saa hinnata emakakaela seisundit, kuna lameeptieeli rakke on liiga vähe. Lisaks on arvatavasti tupes mikrofloora tasakaal rikutud ja tupes põletikuline reaktsioon on mõjutanud ka emakakaela. Sobib kuurina kasutada apteegi käsimüügist piimhappebakteritega küünlaid nt Canesbalance, Biohyl, Floragyn vms. Soovitav on korrata emakakaela testi 3-4 kuu pärast.