Määrimine raseduse ajal 26.04.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
Olemas 2 last. Peale kahte tervet ja tublit last olnud kaks peetumist. Mõlemad 6-7 nädalal hakanud määrima ja mõne nädalaga selgunud, et peetunud.
Pole tehtud ühtegi uuringut, miks need peetumised juhtusid. Mõlemal korral tabletiga tekkinud väga suur verejooks ja tehtud kirurgiline puhastamine.
Nüüd olen uuesti rase 6+ nädalat. Siiani kõik hästi, oleme reisil, jalutasime pikema jalutuskäigu ja hakkas jälle määrima pruuni. Peale kahte tundi voodis lesimist peaaegu ära kadunud määrimine.
Küsisin ennem reisi oma arstilt, et ehk ta kirjutaks mulle kaasa rohud, mis toetavad rasedust, juhul, kui midagi peaks juhtuma. Tema arvas, et vajadust ei ole.
Nüüd olen reisil, pikutan voodis ja olen muretst murtud, miks minuga nii juhtub?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Kui pruunikas määrimine jätkub, pole vajalik reisil olles erakorraliselt arstile pöörduda.
Sellisel juhul pöörduge tagasi saabudes esimesel võimalusel oma arstile, et ultrahelis raseduse arengut täpsustada. Vältige raskuste kandmist, füüsilist pingutust ja seksi, ka pikki jalutuskäike. Kui peaks tekkima pruuni määrimise asemel vereeritus, siis pöörduge erakorralisse vastuvõttu.