Emakakaela sõeluuringu testi vastused 20.03.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Olen 39 aastane, sünnitanud naine, vallaline, 2 aborti elu jooskul. Kasutan Mirena spiraali, selle peaks nüüd see kevad/suvi ära vahetama. Olen suitsetaja olnud aastaid, kuid loobusin sellest eelmise aasta suvel. Tarbin siiski e-sigarette.

Sain sõeluuringu käigus analüüsi tulemused, positiivne HPV 16 ja siis edasine, millest ma ise aru ei saa, kuid mulle helistati ja määrati saatekiri kloposkoopiale. Telefonis väga täpset infot ei saanud ja olen segaduses. Saatekirja kood digiloos on Z12.4 - Eri-sõeluuring emakakaelakasvaja avastamiseks.

Kuidas teie hindate manuses lisatud analüüside vastust. Ma palun mulle seletada, mida see kõik tähendab?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Kahjuks ei ole küsimusega manust kaasas, mis peaks sisaldama vedelikupõhise rakutesti ( LBC) vastust.

Kui selles on kahtlus keskmise või raske astme rakumuutustele ehk vähieelsele seisundile (variandid ASC-H; HSIL), siis on lisauuringuna vajalik teha kolposkoopia, et otsustada edasine jälgimise ja ravi taktika.