PAP testi vastused 04.07.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Digiloos näen sellist PAP testi vastust:
Proov on adekvaatne. Lameepiteeli pindmise ja vahekihi rakud. Metaplastilised lameepiteeli rakud. Esinevad endotservikaalsete rakkude kogumikud. 373887005 ((NILM) Intraepiteliaalne lesioon või pahaloomulised muutused puuduvad)

Kas see tähendab, et kõik on hästi? Või peaks tähelepanu pöörama nendele rakkude kogumikele?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Teie emakakaela test on täiesti korras. Kirjeldatakse täpselt rakkude hulka emakakaela pinnalt ja kaelakanalist.
Järgmine emakakaela test on soovitav teha skriininguna vastavalt teie sünniaastale ja esmastestiks on siis HPV analüüs. Kui teil kõrge riski HPV tüve kandlust ei ole, siis teil puudub kõrgenenud risk emakakaela vähi tekkeks ja rakutesti vaja ei ole ning järgmine test on 5 aasta pärast taas sõeluuringuna vastavalt sünniaastale.