Analüüside tulemused 11.08.20 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Käisin umbes pool aastat tagasi PAP-testil ja kliinikusse helistades öeldi, et näidud on korras. Täna sattusin oma analüüsi tulemusi vaatama ja mõni asi jäi arusaamatuks. Mida need vastused tähendavad ja kas on muretsemiseks põhjust?
Lameepiteeli kirjeldus: Lameepiteeli peamiselt pindmise kihi rakud
Silinderepiteeli kirjeldus: Silinderepiteel patoloogiata
Endomeetrium: Esinevad endomeetriumi kogumikud
Erütrotsüüdid: Erütrotsüüte rohkesti

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
PAP testi vastus on korras. Tegemist on normaalsete emakakaela rakkude kirjeldusega, erütrotsüütide rohkus tähendab seda, et analüüsi võtmisel on sinna sattunud verd. PAP testi tuleb korrata 3 aasta pärast.