Seriliseerimine vms 28.09.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere. Olen 27a neiu elanud kogu elu teadmisega et ma ei soovi lapsi. Ma ei ole seda kunagi tahtnud, ma ei salli lapsi, mul ei ole vähimatki soovi rasestuda. Olen teinud ühe abordi (18a). Regulaarsel günekoloogi külastusel on protsess alati sama- arst ütleb et visuaalselt tundub et miski on korrast ära ning sellele järgneb hulk teste ja korduvaid külastusi arstile- siiani pole kordagi midagi leitud. Olen lugenud palju steriliseerimise kohta kuid kas on mingit varianti et ülejäänud elu oleks ka menstruatsiooni vaba?
Tänan vastuse eest!

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Menstruatsioonid on seotud munasarjade aktiivsusega ja lõppevad menopausi algusega, mis on keskmiselt 50-53 aasta vanusena. Sterilisatsioon on munajuhade sulgemine, mis ei mõjuta teie menstruatsioone ega menopausi algust. Sterilisatsiooni reguleerib Eesti Vabariigi sterilisatsiooniseadus, millele te antud vanuses ei vasta ja seda teha praegu ei saa. Soovitan paigaldada hormoonspiraali Kyleena või Mirena, mis on rasedusvastase meetodina väga tõhus, pikaaegne ( 5-6 aastat) ja muudab menstruatsioonid üliväheseks või pea olematuks, kuna emaka limaskest muutub ajas väga õhukeseks. Kui see meetod teile sobib, siis saate iga 6 aasta tagant spiraali vahetada kuni menopausini välja.