Tsükli kõikumine 18.04.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Viimase poole aasta tsükkel on kõikunud 27-32 päeva vahel. Sellel korral aga hakkas menstruatsioon tsükli 22-23 päeval. Kontrollis käisin viimati 11.2023 ja siis oli kõik korras. Kas see on normaalne kõrvalekalle või peaksin igaks juhuks kontrolli minema?

Tänan

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere võimalik et tsükkel on muutunud pisut ebaregulaarsemaks, mis seotud algava preklimakteerilise perioodiga. Menopausi alguse norm aega loetakse alates 45a. 5-6 a enne võimalikud tsüklikõikumised jne. Jälgige oma sümptome ja veritsust, võimalik et kui süveneb, siis vajate hoopis ravi. Kohe ei pea minema arstile. DRKadastik