Põie Vaevused seoses tupekuivusega seast uriiniproov oli korras 19.07.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Põievaevused.Olen teinud perearsti saatekirjaga uriiniproovid mis ei näita põletikku.Siis soovitas perearst üle vaadata günekuloogil.

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Teie kaebused on kahjuks seotud vanusega toimunud muutustega-östrogeenitaseme langus peale menopausi algust, limaskestade õhenemine-atrofeerumine. Vagifem ja Linoladiol N on paiksed hormoonasendusravi preparaadid, mis sisaldavad madalas doosis kehaomast östrogeeni. Soovituslikult kasutatakse neid paar korda nädalas regulaarselt kuni elu lõpuni ( aastakümneid). Ei soovitaks neid sagedamini kasutada. Hormonaalsetele preparaatidele lisaks võite piiramatult kasutada apteegi käsimüügis olevaid tupe limaskesta pindmisi niisutajaid nagu Flugenil Hydro, Feminella vms.küünlad. Põie suhtes on oluline piisav vedelikutarbimine, sobib kasutada apteegi käsimüügist Karpalacti, Canephroni.