Moodustis munasarjades 12.01.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere. Tehti kõhu ultraheliuuring ja seal avastati tsüst ja lisaks mingi moodustis. Mida see moodustis tähendada võiks? Lisan ka, et mul prolaktiin üle normi (1300).

"Kusepõis vähe täitunud, sisaldis kajavaba. Emakas esinem intramuraalselt esineb kajavaesem
sõlm - müoom? Emakast vasakul esineb ca 4,9 cm tsüstjas struktuuri - vasaku munasarja
tsüst? Sellest anterioorsem ja kraniaalsem esineb ca 3,6 cm osaliselt tsüstjas veidi
kajavaesem piirdunud moodustis."

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Selle kirjelduse järgi on teil emaka lihases müoomisõlm, mis on healoomuline emaka lihaskasvaja, mida jälgitakse ajas ja sageli mingit ravi ei vaja. Sõlmede kasv pidurdub või sõlmed taanduvad peale menopausi algust.
Munasarja suhtes on soovitav teha kasvajamarker ca 125 ja kindlasti korrata ultraheli uuringut. Kui tegemist on hormonaalsete kõikumistega seotud talitluslike vedelikukogumitega, siis need ajas vähenevad või kaovad. Teie hüperprolaktineemia vajab ravi, kuna see võib soodustada munasarjade talitluse häireid, hormonaalseid kõikumisi ja sellega seoses tsüstide teket.