Pilli kuur lõppes ja päevad ei algand miks? 22.02.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tarvitan yeanine pille. Kuur lõppes päevad ei algand.
Tegin rasedus testi on negatiivne.
Miks mul päevad ei algand?
Kuidas edasi toimida.. kui päevasid pole kuna alustan pillidega uuesti? Sama skeemi järgi ,siis kui oleks päevad olnud? Kas on vaja kasutada samal ajal kondoomi.
Või peaksin pöörduma naistearsti vastuvõtule?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Pillidega võib olla nii, et vereeritust ei pruugigi tulla või tõesti on vähene. Kui olete korrektne pillide võtja, siis rasedus on üliharv. Jätkake ikka skeemi järgi võtmist. Uuel kuul järgmine kord reeglina menses ikka tuleb , vahel aga võib mitu kuud olla nii et ei tulegi. Kui järgmine kuu ka ei ole mensest, siis südamerahuks tehke rasedustest ja jätkakae ikka pillidega skeemi järgi nagu on ettenähtud. Kondoomi te kasutama ei pea. DRKadastik