Minipillid Zlynda 18.10.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Olen võtnud ca 2 kuud zlynda minipille ja päevad hakkasid jälle kus oli veel üle nädala pille võtta, ehk siis on mul kaks korda kuus päevad. Täna lõppes veritsus, mis kestis 8 päeva ja nûûd on mul võtta veel 4 pilli ja peaksid jälle päevad hakkama. Kas minipillidega ei tohi neid 4 tabletti vahele jätta ja alustada uue lehega, kui päevad on juba olnud?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Te võite platseebotabletid ehk hormoonivabad viimased 4 tabletti vahele jätta ja kohe alustada uue originaaliga. Võite ka edaspidi platseebotabletid vahele jätta, kuna kunstlikult ei ole vaja seda vaheveritsust teha. Kuna tegemist on minipillidega, siis esimestel kuudel, individuaalselt 4-6 kuud, võib esineda ebaregulaarseid pikemaid veritsusi. Rasedusvastane toime on olemas ja need veritsused ei ole ohtlikud.
Tavapäraselt veritsused vähenevad ja harvenevad ajas.