menstruatsioon 21.01.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 24-aastane neiu. Umbes 1,5 aastat tagasi katkes mul rasedus. Pärast seda on enne päevi rinnad nii valusaks muutunud, et puudutadagi on valus. Täpselt sarnane tunne, kui siis, mil rase olin. Ja siis u 3-4 päeva enne päevi, algab kummaline määrimine - tumepruun, mis kohati jätab isegi musta värvi mulje, mis pole lihtsalt määrimine, vaid tuleb nn tükikestena. On see normaalne?
Lisaks kõigele on mul enne päevi alati tunne, et nüüd olen ma rase, aga võta näpust, ei ole.

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.
Rindade valulikkus, meeleoluhäired, liigne ärrituvus, söögiisu muutused, kaalu tõus jne. viitavad sündroomile, mida kutsutakse premenstruaalne sündroom. Et Teil esineb ka enne menstruatsiooni pruunikas määrimine, oleks mõttekas oma murest rääkida oma naistearstile. Võiksite proovida kasutada tsükli II faasi gestageenseid preparaate.
Tervitades Aire Sekavin