Tsükliväline alakõhuvalu koos veritsusega 13.01.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Minu mure on selles, et tihti on piinama hakanud alakõhuvalud koos seljavalu ja veritsusega. Alguses on eritis läbipaistev, siis on selline "sulanud liha vedeliku" laadne ja mida päev edasi seda rohkem verine. Tihtipeale kestab see kuni järgmise menstruatsiooni.
Teada on, et mul on kuskil seal müoom, aga väidetavalt ei pidanud see vaevusi tekitama. Samal ajal kui teavitati mind müoomist tehti ka pap-test mis polnud korras. Algselt lepiti kokku ka edasise uuringu aeg, aga päev enne helistati ja öeldi, et "ma olen nii noor inimene ja mul ei saa midagi tõsist viga olla. Öeldi, et tule aasta pärast tagasi. Umbes aasta hiljem käisin uuesti arstil, ühtegi täiendavat testi ei tehtud. Nüüd maadlen regulaarselt alakõhuvalude ja veritsustega. Kas peaksin muretsema?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest6 selgub, et olete 27-aastane

Kindlasti tuleb teha uuringud sugulisel teel levivatele põletikele. Günekoloogilise ultraheliuuringuga saab täpsustada müoomi olukord, kui see tõesti peaks olema. Lisaks tekitavad sarnaseid kaebusi erinevad ravimid. Soovitan tulla vastuvõtule.
Kindlasti vaktsineerige end HPV kõrge emaka kaela vähi riski viiruste vastu:
http://www.esid.ee/cms/tl_files/failid/failid/HPV%20ohutus%202018.pdf
Papilloomiviiruse (HPV) vaktsiinid on ohutud

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7