Varasem menstruatsioon koos must/pruuni verega 19.05.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Täpselt nädal enne menstruatsiooni algust määrdusid püksid esimesel kolmel päeval õrnalt punaka jumega, mis kolmanda päeva lõpuks muutus pruunikaks. Neljandal päeval oli see juba pea mustjas. Samuti alakõhus pole otseselt valusid, kuid nii paremal kui ka vasakul pool roiete all on harva õhkõrn valu/ebamugavustunne. Kuna olin üle 2 nädala tagasi kaitsmata vahekorras, siis kas need tunnused võivad viidata suguhaigusele? Menstruatsiooni tsükliga on ka eelnevalt probleeme olnud, et kas need jäänud vahele, olnud vererohked või ülde väga vähese vergea ning lühikesed. Stabiilselt pole kunagi midagi olnud - ainult siis kui kasutasin hormoonravimeid. Kas mul tuleks muretseda või on see normaalne?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 20-aastane

Iga günekoloogilise veritsusega peavad olema välistatud STLI-sugulisel teel levivad infektsioonid, vähemalt urogenitaalne klamüdioos, gonorröa ja Mycoplasma Genitalium. Need põletikud põhjustavad viljatust, alakõhuvalu jms. Soovitan pöörduda noorte nõustamise kabinetti uuringuteks.
Kui vajate kontratseptsiooni, siis saate noorte nõustamise kabinetis nõuandeid.
Kui veel olete HPV vaktsineerimata, siis tehke seda:
http://www.esid.ee/cms/tl_files/failid/failid/HPV%20ohutus%202018.pdf
Papilloomiviiruse (HPV) vaktsiinid on ohutud

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7