Hormonaalspiraali vahetus 12.06.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Nüüdseks on mul Kyleena spiraal olnud aasta, kuid nüüd otsustas arst selle Mirena vastu vahetada. Mäletan, et kui Kyleena sai pandud siis esimesed kolm nädala peale selle paigaldust veritsesin. Kui nüüd, kus üks võetakse ja teine pannakse, siis kas võib sama olla või võib alguses vähem veritseda? Kui pikalt võib üldse peale spiraali paigaldust esimesed nädalad veritseda? Uurin, sest uue arsti aja ja reisi vahe on 3 nädalata - kas selle ajaga võiks menses stabiliseeruda?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Te kahjuks ei ole selgitanud, kas teil on Kyleenaga veritsusega seoses PRAEGU probleeme. Kui teil on veritsused vähesed, kõik on kontroli all ja kaebusi ei ole, siis jääb arusaamatuks, miks seda on vaja Mirena vastu vahetada. Kyleena võib olla 5 aastat ja tagab selle perioodi jooksul kindla rasedusvastase toime. Seda on soovitav vahetada Mirena vastu, kui Kyleenaga ei ole piisavat veritsuse kontrolli, muud põhjust ei tohiks olla.
Vahetusega seoses võib esineda vähest määrimist ja alakõhuvalu, kuid see peaks kiiresti mööduma, kuna Kyleena foonil on teil juba emaka limaskest õhuke. Sarnast pikka veritsust nagu esmakordse paigalduse järgselt, esineda ei tohiks.