tsükliväline verejooks 28.01.20 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere

Mul on terve elu olnud väga täpne tsükkel. 7 päeva päevad ja 16 päeva vahet. Nüüd oli 8 päeva vahet ja jälle korraliku veritsusega. Murelikuks teeb pidev(teist päeva) alakõhu valu (mitte tappev aga selline nagu alati päevadega), tavaliselt siis ei valuta kui juba tsükkel täies hoos. Sees on vaskspiraal, 3 aasta (olen terve elu seda kasutanud) Spiraali niidid tunduvad tavalisest pikemad ega ma päevade ajal pole varem katsunud ka. Kas võib olla spiraal nihkunud? Mida veel jälgida? Ootan ära kui kolmas päev ka ohtralt verd jookseb siis on küll midagi valesti. Kas siis peaks pöörduma haiglasse või ootama naistearsti aega, mis on alles 10 märts? Olen käinud igal aastal korralises kontrollis. Ca 25 aastat tagasi olen emakapõletikku põdenud, selles suhtes veri ei ole puhas ega tükivaba nagu siis. Ette tänades ja vabandades

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Kaebuste järgi on tegemist vahevereeritusega. Siin võib põhjuseks olla vanus - hormoonide produktsioon ei ole enam endine. Samas võib see olla ka ühekordne anovulatoorne vereeritus,mille järgselt tsükkel uuesti reguleerub.
Ka vaskspiraali osatähtsus ei ole mitte väike. Võib olla oleks edaspidi soovitav vaskspiraal vahetada kollaskehahormooni sisaldava spiraali vastu ( Fleree,Kyleena või Mirena).
Kui kolmandal päeval eritub ka ohtralt verd,soovitan pöörduda valvegünekoloogi vastuvõtule.
Edu soovides,Maie Väli