Hpv 16 pos ja HSIL 05.12.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere. Sain PAP testi vastused ja günekoloog pole veel minuga ühendust võtnud. Sooviks teada mida peaksin edasi tegema.

Proov on adekvaatne. Lameepiteeli kõikide kihtide rakud. Tugevalt düsplastilised lameepiteeli rakud. Esinevad endotservikaalsete rakkude kogumikud. Kokiline mikrofloora. Clue rakud. 22725004 ((HSIL) Lamerakuline intraepiteliaalne lesioon, high-grade).
Samuti HPV 16 on positiivne.

Ennem kui vastused tulid, kirjutas günekoloog välja tupesisesed ravimid, klotrimasool, et leevendada vaevuseid(mureks oli siis halvalõhnaline voolus mis mitte kuidagi ei ole ära kadunud, kõik hakkas 2 kuud tagasi pihta, suguhaiguste testid said ka tehtud ja need on negatiivsed). Kuna mul on väga tihti tupeseen,siis klotrimasooli olen nendel puhkudel ka kasutanud ja hetkel ei tunne,et sooviks neid üldse välja osta, tupeseenega ju tegu ei ole.
Lisaks veel,et arst ütles,et mul on kaasasündinud emakakaela haavand, ükski teine arst seda maininud ei ole, sünnitanud ei ole ega ka kunagi rasestunud. Vahetult ennem,kui hakkasid sümptomid,lõpetasin pillide võtmise täielikult. Eelnevalt neid 10 aastat võtnud.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 28-aastane.

Olete tubli, et küsite teisest arvamust, sest olukord on tõsine ja tuleb tegutseda.
Eestis kehtib ravijuhend:
EMAKAKAELA, TUPE JA VULVA VÄHIEELSETE MUUTUSTE DIAGNOOSIMINE, JÄLGIMINE JA RAVI
HPV-VASTASE VAKTSINEERIMISE SOOVITUSED https://www.ens.ee/ravijuhendid/gynekoloogia
4.2.2. 25-29-aastaste naiste jälgimine
4.2.2.3. Günekotsütoloogilise uuringu vastus ASC-H või HSIL - joonis 9.
Soovituslik on teostada kolposkoopiline uuring (B). Kohene ekstsisioon linguga ei ole lubatud (B).
Edasine ravitaktika vastavalt biopsia histoloogilisele diagnoosile.
Saatke ekiri raviarstile, küsige kus ja millal toimub kolposkoopia? Vajadusel saatekiri.

Jääb mulje, et olete HPV vaktsineerimata? Seda tuleks teha koheselt, et kaitsta end tulevikus emaka kaela vähi eest:
http://www.esid.ee/cms/tl_files/failid/failid/HPV%20ohutus%202018.pdf
Papilloomiviiruse (HPV) vaktsiinid on ohutud

Kuni kolposkoopiani tuleb alustada ravi BV bakteriaalse vaginoosi vastu, mis kinnitatud Clue rakkude esinemisega. Uusim ravim on Donaxyl, paluge raviarstilt retsepti.
Juba kaasasündinud emaka kaela limaskesta marrastuse tõttu oleksite pidanud end ammugi HPV vaktsineerima. Tegutsege.

G.Litter M.D.
naistearrst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7