Pap test tulemus HSIL, aga kolposkoopial paistis kõik korras 02.07.20 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.

9 juunil tehti Pap-test.
Selle vastuseks oli HSIL/kõrge astme lamerakuline intraepiteliaalne lesioon. Lameepiteeli tugev düsplaasia. Düsplastiline metaplaasia.

Nüüd (01.07) käisin kolposkoopia uuringul ja antud günekoloog ei näinud midagi ja ütles, et kõik paistab puhas ja korras.

Arst võttis erinevad analüüsid ja kirjutas saatekirja edasi PERH-i. (CITO)

Arst oli venelanna ja mul oli temast raske aru saada. Kas võib olla, et see HSIL diagnoos oli mingi hetkeseisund. A.la kokilisest mikrofloorast tingitud. Sest sain ka mingid 2 küünalt põletiku vastu mida kahel päeval tuli ära kasutada.
Või võib see HSIL ollagi emakaelal siis mittenähtav?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
PAP HSIL tähendab lameepiteeli tugevat düsplaasiat. Kui on kahtlus HSIL-le, siis on PAP analüüsis märgitud ASC-H. Kindlasti tuleb Teid edasi uurida, sest PAP testi alusel on suure tõenäosusega tegemist kas mõõduka või raske düsplaasiaga ( CIN2, CIN3). Emakakaela tugev düsplaasia ( HSIL) pole seotud tupe mikrofloora häirega või tupepõletikuga. Kolposkoopia tehakse selleks, et täpsustada, kas ja millise düsplaasiaga on tegemist ja diagnoosi kinnitamiseks võetakse emakakaelalt koeproov e. biopsia. Määratakse ka kõrge riski HPV tüvi ( HPV PCR test emakakaelast). Kui biopsial on CIN 2/ CIN3, siis on vajalik emakakaela konisatsioon. Kui kolposkoopia leid oli korras ja biopsiat ei võetud, siis sõltub edasine jälgimis- ja ravitaktika järgnevatest analüüsi tulemustest. Juhul kui kolposkoopial pole kogu transformatsioonitsoon emakakaelal nähtav ja jääb kahtlus CIN2/3-le, tuleb teha diagnostiline konisatsioon.