Antibeebipillidega lõpetamine ja uuesti jätkamine 16.10.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Kasutan juba aastaid Lindynette 30 antibeebipille. Et viimasel ajal on väga sagedased peavalud, otsustasin ühel hetkel äkitsi pillide võtmisest loobuda ja tegin seda koheselt, st ma ei võtnud tabletilehte lõpuni (5 tabletti jäi võtmata). Nüüd olen olnud ilma tablettidega 4 päeva, kuid jõudnud uuesti otsusele, et tahan siiski pillide võtmist jätkata, sest olles kaalunud teisi alternatiive, ei tundu miski muu sobivat. Küsimus on, kas ja millal tohin hakata uuesti pille võtma? Kas järgmise menstruatsiooni esimesel päeval? Ei julge ka jätta vahele pikemat vahet kui 4 nädalat, sest mäletan, et trombi tekkimise risk on siis suurem. Mure seda suurem, et olen 33 ja lisaks ka suitsetaja.

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Võite jätkata kohe, kuid soovitav on langetada östrogeeni doosi. Proovida Lindynette 20. Rasedusvastane toime on sama ja kasutamise skeem samuti. Võite jätkata kohe, võite alustada menstruatsiooni esimesest päevast. Ei pea tervet kuud vahele jätma. Kui Lindynette 20-ga on teil samuti häirivad peavalud, siis on soovitav proovida minipille, mis östrogeeni ei sisalda ( Cerazette, Desirette, Zlynda). Minipille võetakse pidevalt, ilma pausita. Nendega võib esineda ebaregulaarseid määrimisi, tsükkel ei pruugi olla regulaarne nagu kombineeritud pillidega, see on väga individuaalne. Püüdke suitsetada võimalikult vähe või suitsetamine lõpetada, sellega vähendate trombiriski.