Pillede lõpetamine, akne ja rasestumine 01.09.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Lõpetasin märtsi lõpus beebipillide võtmise. Pärast seda esinesid tihti tugevad peavalud ja valuvaigistid ei aidanud eriti. Võtsin mungapipra ekstrakti ning olukord läks paremaks. Igaks juhuks ei võtnud neid tablette kauem, sest soovin rasestuda. Nüüd olen hädas aknega näol, rinnal ja ülaseljal. Samuti esineb aeg-ajalt peavalu, tujukõikumist ja väsimust. Kas võin uuesti võtta mungapipart või ei ole see rasedussoovi puhul mõistlik? Lugesin ka, et kuningakepiõli ja Maca pulber võiksid aidata hormoone tasakaalustada. Kas soovitate neid tarbida? Või mida Teie spetsialistina soovitaksite, võtta, et hormoonid tasakaalu saada ja aknest vabaneda? Ja millal peak hakkama muretsema, kui ei õnnestu rasestuda?

Tänades,

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Soovitan kasutada nii mungapipart ( Prefemin) kui kuningakepiõli koos, lisaks võite kasutada macat ( suurendab seksuaalenergiat, tõstab libiidot). Kõikidel nendel preparaatidel on head omadused naissuguhormoonide tasakaalustamiseks. Kasutage neid seni, kuni rasestute. Kui ei õnnestu 6 kuu jooksul rasestuda, siis pöörduge kindlasti arsti poole, sest sellisel juhul on vajalikud põhjalikumad uuringud. Akne probleemiga soovitan pöörduda dermatoloogi poole.