Emakakaela konisaadi histoloogiline uuring 07.10.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere Galina

PAP testi tulemus on HSIL, tehtud konisatsioon. Väljalõige uuringute vastus - Histoloogiliselt mõõduka kuni raske düsplaasiaga mitmerealine lameepiteel (CIN2-3). Stroomas kerge segarakuline põletikuline infiltraat koos lümfotsüütide ja neutrofiilidega. Maliigsusele viitavaid tunnuseid ei esine. Lõikepiirid puhtad. Krooniline aktiivne tservitsiit.

Kas vajab ravimist põletik ehk tservitsiit? Kas on vaja kohe lisauurimist või hiljem uuesti minna kolposkoopiasse ? Kas ma võin vaktsineerida Gardasil9 vaktsiiniga? Kas minu abikaasa vajab ravimist? Kas ma tohin pille võtta?

Ettetänades

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 27-aastane

Tänan, et küsite nii tõsise vastuse puhul. Hea on see, et " Maliigsusele viitavaid tunnuseid ei esine. Lõikepiirid puhtad."
Vastan küsimuste esitamise järjekorras:
1) tservitsiiti, eriti aktiivset saab täiendavate analüüsidega uurida ja ravida;
2) HPV vaktsineerima peaks koheselt peale konisatsiooni, et kaitsta end tulevikus:
http://www.esid.ee/cms/tl_files/failid/failid/HPV%20ohutus%202018.pdf
Papilloomiviiruse (HPV) vaktsiinid on ohutud
3) abikaasa ravi on soovituslik, uuringud androloogil soovitavad; kuid, kui teil leitakse tekitaja, siis soovitav ravi mõlemale, HPV vaktsineeritud peaksid olema kõik tüdrukud ja poisid, kõik naised ja mehed;
4) antibeebipille võib võtta, kuid ei tohiks suitsetada, vajadusel tuleks kasutada kondoome, pöörduda kontrolli naistearstile, kui määrati

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7