Pruun eritis 01.07.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Sihuke probleem on et hakkasid päevade algusel tupest pruuni värvi eritst tulema.
Ei tea mida teha? kõik heledad pesud on rikkudud.
Sooviksin infot mida teha ja kuidas seda vältida.

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Kui teil normaalset menstruatsiooni ei ole alanud ja 2 nädalat on ainult määrinud, siis palun pöörduge günekoloogi poole kontrolli. Tegemist võib olla tsüklihäirega, munasarja tsüstiga, põletikuga vm.. Kui menstruatsioon algab ja peale seda määrimine kaob ning enam ei kordu, teil ei ole häirivaid alakõhuvalusid, rohkenenud valgevoolust, siis ei pea kohe kontrolli minema.