Vähene pruun eritis 22.11.20 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Viimased 2 päeva on tulnud tupest pruunikat eritist, mitte palju kuid pesu on määrdunud.
Päevad olid umbes 2 nädalat tagasi ning võtan Harmonet/lyndinette pille, peale viimast menstruatsiooni olen kõik pillid ilusti õigel ajal võtnud.
Millest võib see tingitud olla? Varem ei ole seda olnud.
Naistearstile on aeg 2 nädala pärast, kuid kas on põhjust muretsemiseks ja peaksin ka rasedustesti tegema?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 22-aastane

Korra juba vastasin samale küsimusele, aga tehnilise rikke tõttu on probleemid.
Iga patoloogilise veritsusega peaksid olema välistatud STLI sugulisel teel levivad infektsioonid ja rasedus.
Kui need on välistatud, siis tuleks mõelda emaka kaela põletikele, tupe põletikele jms.
Günekoloogilise ultraheliuuringuga saaks kontrollida emaka limaskesta.
Seniks märkige üles 7-pillivaba päeva ja vaktsineerige end HPV:
https://www.esid.ee/cms/tl_files/failid/failid/HPV%20ohutus%202018.pdf
Papilloomiviiruse (HPV) vaktsiinid on ohutud

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7