Veritsus raseduse alguses 30.05.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere
Tegin eelmise nädala kolmapaeval kodus rasedustesti, millele tekkis õrn positiivne joon. Samasugune joon tekkis ka reedesel ja pühapäevasel päeval. Reedesel päeval käisin ka naistearstil, kes ultraheliga vaadates veel ei näinud midagi, sest rasedus oleks sel hetke olnud 4 nädalat.Täna, esmaspäeval, aga algas veritsus. Kas on tõenäosus, et rasedus katkes või oli andsid testid vale tulemise? Ämmaemanda juurde aeg 16 juunil, sel hetkel peaksin olema 7 nädalat.

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Nende rasedustestide järgi kindlalt positiivset testi ei ole. Kui veritsus sarnaneb tavapärasele menstruatsioonile, siis pigem on tegemist olnud tsüklihäirega. Igaks juhuks saate teha vereanalüüsi HCG-le.