pikaleveninud päevad 08.05.06 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere
Mure selline,et 14/04 hakkasid päevad,tavaliselt kestavad 4-5 päeva,tsükkel on korrapärane ja mitte vererohke.
Seekord pole päevad veel lõpenud,alguses määris (selline tume voolus)nüüd aga selline helepunane ja rohkem öösel ja hommikul,ennelõunal.
Käisin arstil,läbivaatusel öeldi,et tupeseen ärritab ja põhjustab määrimist, kirjutati välja küünlad (nime täpselt ei tea,mingid gyno-ongi vms)Arvas,et mõjub ka kliimavahetus,sest olin kuu alguses Egiptuses.
Olen kasutanud ära kõik 6 küünalt,aga midagi pole muutunud,endiselt veritseb,selline heledam,muid kaebusi pole,kõht natuke tuikab vahel.
Milles võib põhjus olla?
Ei usu hästi,et ainult seen ja kliimavahetus selliseid häireid tekkitavad.
Rasestumisvastaseid tablette ei kasuta,kasutame kondoomi,olen 34a.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
tupeseen pole sellise pika veritsuse põhjuseks. Tegemist võib olla nii tsüklihäirega, kus ebakorrapärane veritsus on seotud hormonaalsete muutustega, see omakorda võib olla tingitud ka kliimavahetusest. Pikka veritsust võib põhjustada ka iseeneslik raseduse katkemine esimestel rasedusnädalatel, siis on ka rasedustest positiivne. Võimalik on ka veritsus teistel põhjustel, eelkõige seotud suguteede põletikuga, kuid seda saab täpsustada analüüsidega.