Määrimine tupest 19.05.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Hei. Küsimus selline. Olen muidu terve inimene. Kuid nüüd pea 1,5 nädalat tagasi oli menstruatsioon. Tsükkel algas nagu pidi hakkama. Vahe seisnes selles, et kui tavaliselt tsükkel on väga väsitav. Valud ja päevas tuleb piisavalt verd, et lausa järjepidevalt pean käima sidet vahetamas. Siis nüüd see oli vähesem. Kestis nagu pidi kestma, kuid vere kogus oli poole võrra, mis oleks normaalselt old. Samas ka enne menstruatsiooni algust oli imelikul kombel selline asi, et pissil käies oli pissi lõpp valus ja järsk, nagu oleks põide veel uriini jäänud. Teravalt lõppes ühesõnaga. Päevade keskel kadus see ära. Praegu ka pole enam seda olnud. Nyyd täna on määrinud pruuni voolust. Ja ma ei saa aru miks. Valus ei ole kuskilt, hoolis on vaid määriv. Kas on põhjust muretseda. Mida sellest ise arvate

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Praegu võib tegemist olla ovulatsiooniaegse määrimisega. See on üldiselt normaalne, ei ole ohtlik ja ei pruugi sageli esineda. Kui urineerimine on valutu ja normaalne, siis muretsema ei pea. Oodake ära järgmine menstruatsioon ja kui see on normaalne, siis muretsemiseks põhjust ei ole. Kui määrimine kordub järgmise tsükli keskel , päevade aegne veritsus on veelgi vähesem, urineerimise valulikkus kordub, siis on soovitav kontrolli minna.