Vahekord pärast sünnitust 25.04.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Sünnitasin 3 kuud tagasi. Olen ära käinud sünnitusjärgses kontrollis. Kõik vaadati üle ja öeldi, et kõik haavad ja õmblused on hästi paranenud. Tupp ei tundu kuiv. Vahekorrad on aga väga valulikud - justkui nahk tupe sees valutaks ja kipitaks. Ka libesti ei aita. Kas see on normaalne, et 3 kuud pärast sünnitust on vahekorrad väga valusad?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere ja kui te toidate rinnaga ja mestruatsioonid pole ka taastunud, siis vahekord võib tõesti mõnedel naistel easilagu olla valulik. Tingitud on see hormonaalsetest muudatustest. Soovitan kasutada libesteid, mida ka teete, aga võite lisaks teha tuperavi mikrofloora ja limaskesta toetuseks. Käsimüügist saate valida endale sobiva preparaaadi( apteeteker soovitab). Hea on hüalurooniga preparaadid .Kui mensesed taastuvad, siis ka probleem kaob. DRKadastik