Valu ja voolus peale vahekorda 05.03.17 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 2 lapse ema, noorem on 1 aasta ja 6 kuud vana. Rasestumisvastase vahendina kasutan Zerasette, sest laps saab veel aeg-ajalt rinda. Mure selles, et viimase kahe kuu jooksul esineb vahepeal roosakat/pruunikat voolust pea iga nädal. Lisaks on vahekord valus (peenis käiks nagu vastu emakat) ja peale vahekord on ka punakas voolus. Varem pole sellist asja olnud. Milles võiks asi olla? Põletik, emakas vajunud või midagi hullemat? Viimase PAP-testi tulemust ei mäleta. (6 a tagasi näitas test kerget muutust). Arstile ka aeg kirjas, aga see alles nädalate pärast.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Tekkinud minimaalse veritsuse (vereseguse vooluse) üheks võimalikuks põhjuseks on see, et kasutate minipille ja olete nüüd hakanud last palju harvem imetama. Sellega seoses hakkab menstruatsioonitsükkel taastuma ning minipillide kasutamine sellel perioodil võib põhjustada nüüd sellist pikka määrimist. Millega on seotud valulik vahekord, vajab kindlasti täpsustamist. Valulik vahekord ja veritsus on üks suguteede põletiku tunnus, seetõttu on vajalik teha analüüsid (PCR testid infektsioonidele ja PAP test) .Suure tõenäosusega võeti viimane PAP test siis, kui pöördusite rasedusega arvele, seega veidi rohkem kui 2 aastat tagasi. Kui Teid ei saadetud täiendavatele uuringutele ( kolposkoopiale), siis oli järelikult PAP test korras. Jätkake praegu minipillide võtmist ja pöörduge läbivaatuseks ja analüüsideks.