Hormoonspiraal neljandat korda 21.04.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Sooviks teada kas tohib neljandat korda hormoonspiraal Mirenat paigaldada? Olen kuulnud, et öeldakse, et pole soovitatav üle kolme korra kasutada. Millised on risikid? Olen sünnitanud kaks last, üks on paarikuune, nüüd sooviks uuesti Mirena paigaldada.

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Muidugi võite soovi korral Mirena paigaldada, kui see on varasemalt sobinud. Tegemist on väga tõhusa ja mugava rasedusvastase vahendiga, mille kasutamist võite jätkata soovi korral kuni menopausini. Kui raseduse plaani edasiselt ei ole, siis Mirenat vahetate 6 aastaste intervallidega ja kasutamise kordadel piirangut ei ole.