Sooviks lahtiseletust.(eelmise teema jätk) 01.04.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, tänan vastamast, tahtsin juude veel lisada, et viimased aastad kõik mul korras olnud, u 2013 oli mul CIN3, tehti emakakaela konisatsioon, pärast seda siiani kõik korras olnud(2018 sünnitasin veel kaksikud, enne ka veel 2 last) et võib siis kõik sellest tingitud olla?

Panen eelmise teie vastuse ka siia( Sooviks lahtiseletust.

Kindlaksmääramata tähendusega atüüpilised lameepiteeli rakud (ASC-US)
Leukotsüüdid: ektotserviksis mõõdukalt põletikurakke, endotserviksis mõõdukalt põletikurakke Lameepiteelirakud: normipärased lameepiteelirakud, reaktiivsete muutustega lameepiteelirakke, väheselt atüüpilisi lameepiteelirakke, reparatiivse epiteeli rakke Silinderepiteelirakud: normipärased)

Ette tänades

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Ikkagi kõige olulisem on teada, kas teil on HPV kandlus praegu. Kui teil HPV on negatiivne, siis on ASC-US eelkõige seotud tupes mikrofloora häirega ja soovitav on teha kuur apteegi käsimüügist probiootikumidega. Analüüsi korrata näiteks 6 kuu pärast. Kui olete HPV positiivne, siis on tegemist uue protsessiga, mitte 2013 seotud operatsiooniga. Sellisel juhul on kaksiktest vajalik teha aasta pärast ( HPV ja rakutest).