Sooviks lahtiseletust. 30.03.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Kindlaksmääramata tähendusega atüüpilised lameepiteeli rakud (ASC-US)
Leukotsüüdid: ektotserviksis mõõdukalt põletikurakke, endotserviksis mõõdukalt põletikurakke Lameepiteelirakud: normipärased lameepiteelirakud, reaktiivsete muutustega lameepiteelirakke, väheselt atüüpilisi lameepiteelirakke, reparatiivse epiteeli rakke Silinderepiteelirakud: normipärased

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Teie emakakaela testis on kerged rakumuutused, mis võivad olla seotud mikrofloora häire ja alaägeda põletikureaktsiooniga või HPV kandlusega. Kui teil varasemalt on rakutest korras olnud ja muutused on analüüsis esmakordselt ning varasemalt ei ole tehtud analüüsi HPV suhtes, siis on soovitav see analüüs teha. Kui HPV on negatiivne, siis ei ole teil kõrgenenud riski emakakaela kasvaja suhtes ning muutused analüüsis on seotud põletikulise reaktsiooniga. Sobib kasutada tupekaudseid probiootikumidega küünlaid ning analüüsi korrata aasta pärast. Kui olete HPV positiivne, siis on soovitav tupekaudselt ikkagi probiootikumidega küünlaid kasutada pikema perioodi jooksul. Emakakaela suhtes on kontroll soovitav teha aasta pärast: nii HPV analüüs kui rakutest.