Rasedus pärast mini bybass operatsiooni 22.03.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Aitäh eelmise vastuse eest.
Küsin veel paar küsimust.
Kui palju vöivad päevad hiljaks jääda pärast by bass operatsiooni?
Mul ei ole siiani hakanud, täna 6päev üle.
Tegin hommiku rasedustesti ,see oli ühe kriipsuga.
Viimane menses oli 17.02 .vahekord oli 28.02 ja operatsioon 01.03.
Hirm on ikka suur.
Kui ma näiteks oleks rase ,siis pean tegema aborti,kas see tableti abort on ohtlik?.
Kuidas see käib ,saan kohe koju?ja kui palju see maksab?

Ilusat päeva.
Vabandan et tülitasin veelkord.

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Kuna teil rasedustest oli negatiivne, siis suure tõenäosusega on tegemist operatsiooniga seotud tsüklihäirega. Menstruatsioon võib hilineda individuaalselt 2-3 nädalat või jääda üldse vahele. Synlabis saate teha vereanalüüsi HCG-le, mis maksab ca12-14 eurot. Selle analüüsiga saate südamerahu, et võite rahulukult menstruatsiooni algamist oodata.
Juhul, kui olete ikkagi rasestunud, siis medikamentoosne raseduse katkestamine ehk tabletiabort tähendab sisuliselt seda, et ravimitega kutsutakse esile raseduse katkemine. Reeglina saab keha sellega ise hakkama, see ei ole tavaliselt ohtlik ja sõltuvalt kliinikust võib hind olla seotud ainult omavastutusega ehk ca 20-30eurot kuni täismaksumuseni erakliinikus 150-170 eurot. Protseduur on kahes etapis ehk võtate esimese tableti arsti või ämmaemanda vastuvõtul, mis peatab raseduse arengu ja teine etapp 48 tunni pärast, mis tavaliselt on haiglas päevaravis, kus toimub lõplik raseduse katkemine. Tavaliselt saate koju 4-6 tunniga.
Kindlasti on teil soovitav paigaldada emakasisene vahend kas menstruatsiooni lõpus või peale raseduse katkestamist.