Mentruatsioon pärast mini by bassi operatsiooni 20.03.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Käisin 01.03 mini by bassi operatsioonil.
Nüüd on hirm et äkki olen rase kuna päevad on 4p .hiljaks jäänud.
Käisin 15.03 ka naistearsti jutul et panna spiraal.
Kas kirurg olex näinud opi ajal et olen näiteks rase vöi nsistearst ülevaatusel.
Vöi pärast oppi vöivadki päevad hiljaks jääda ja hirm on asjata.

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Operatsioon võib soodustada tsüklihäiret. Operatsiooni ajal või 15.03. ei saanud raseduse korral seda veel diagnoosida, kuna ülivarases staadiumis ei ole midagi teisiti. Kindluse mõttes saate teha vereanalüüsi HCG-le. Kui see rasedust ei näita, siis oodake rahulikult menstruatsiooni ja kindlasti on soovitav paigaldada emakasisene vahend.