Rasedus ja operatsioon 16.12.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Soovin rasestuda, aga kevadeks on mul kirjas operatsiooni aeg. Nimelt nina vaheseina operatsioon. Kas sellist operatsiooni teostatakse raseduse ajal (üldnarkoos)? Või peaksin, kas siis rasedusega ootama või operatsiooni edasi lükkama?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Kui olete rasestunud, siis otsustatakse operatsiooni vajadus sõltuvalt sellest, kui hädavajalik see on. Kui te operastiooni määratud ajal rase ei ole, siis tehakse operatsioon ära ja võite kohe rasestuda peale operatsiooni.
Praegu ei pea te operatsiooni ära jätma ega raseduse plaanist loobuma. Kõik sõltub selle hetke olukorrast, kui teil operatsioon peaks olema.