Juba kolm kuud on mentruatsioon 04.11.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Aasta tagasi hakkas minu mentruatsioon muutusi tegema vahepeal jäi mentruatsioon ära kuuks kaheks siis tuli jälle. Käisin ka celle proovi tegemas kuna emakakaelal on muudatus. Arst ütleb et køik proovid korras aga muudatus on ikka. Nüüd on mul menstruatsioon juba ühe kahe päevase vahega kolm kuud järjest. Arst ka mainis et mul on suur süst munasarjas . Kas sellest ma veritsen juba kolmandat kuud? Mul on ka väga tulevad valud alaseljas ja alalõhus mis vahest isegi ennast liigutada ei lase.Mul on ka kunagi diagnoositud endrometrioos.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 47-aastane

Tegemist on üleminekueaga, mis füsioloogiliselt on 45-55a vahemikus.
Patoloogiaks on menstruaaltsükli häired, mida saab diagnoosida ja ravida. Kontrollige SynLabis või perearstil hemoglobiin ja ferritiin. Kui tegemist on anemiseerivate verejooksudega, võib alati kaaluda operatiivset ravi.
Kui emakakaelal on muudatus (kas düsplaasia?), siis tuleb muutusi jälgida vastavalt kehtestatud ravijuhendile.
Tsüstid üleminekueas on sage leid, küll aga kasvutendentsiga moodustised-tsüstoomid vajavad kasvajamarkeri uuringuid ja ka operatiivset ravi.
Endometrioos peaks hakkama järgi andma üleminekueas, kuid mitte alati nii kiiresti, kui patsiendid ootaksid.
Kui /vähi/hirm muutub elukvaliteeti vähendavaks, siis on võimalik arutada haigla arstiga/ opereeriva günekoloogiga operatsiooni võimalust, selleks on vajalik operatsioonieelse nõustamise saatekiri.
Alati võite tulla vastuvõtule. Kui elate kaugemal, siis on võimalik tasulise kaugnõustamise võimalus: 23,34€ ette üle kanda Evita Grupp OÜ, saata minu töömeilile oma isikukood. Kui soovite telefoni teel, siis broneerida ise aeg iga päev kell 10.00 või muul sobival ajal kuni 25 minutit.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7