raseduse peetumisest taastumine 13.06.06 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
2 kuud tagasi olin haiglas tabletipuhastusel - rasedus peetus 8-dal nädalal. Ultraheli tuvastas loote väljumise. 2 nädalalt hiljem ultrahelis öeldi küll, et emakasein on veel natuke paks ja ebaühtlane (mõõdeti vist 12mm), aga küll järgmise menstruatsiooniga kõik üleliigne välja tuleb.
Esimene menstruatsioon peale puhastust tuli 5 nädalat hiljem, ilma valudeta. Verejooks kestis umbes 4 päeva, siis lõppes. Nädal hiljem määris uuesti paar päeva. Teine mens. algas 28 päeva pärast ja nüüd on määrinud juba 12 päeva - esimesed 4 päeva oli vähene verejooks ja järgmised päevad on määrinud. Arstile sain aja rohkem kui kuu aja pärast, küsin siin, kas on põhjust muretseda või on selline pikk määrimine veel 2 kuud hiljem loomulik emaka käitumine? Kas peaksin kiiremini ülevaatusele minema?
Rasedusvastaseid tablette ei kasuta, rasedus on hetkel samuti välistatud.
(Üks laps on olemas, sünnitus oli keiserlõige, lähemas tulevikus on teise lapse soov samuti)
Tervitades.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
peale tableti-aborti võib esineda vereeritust ja määrimisi 2 kuu jooksul, emaka puhastumine võtab aega. Mentruatsioon peale aborti algab kuu aja pärast. Peale menstruatsiooni, kui esineb ikka veel vereeritus, tuleks kontrollida uuesti ultraheliga,s. t selgitada, kas emakas on verd või on abort toimunud mitte täielikult, s.t. emakas on veel koeosiseid. Viimasel juhul tuleb teostada emaka abrasioon(puhastus). Juhul, kui viimasel ajal on esinenud määrimisi, nagu sa kirjeldada, pole suure tõenäosusega tegemist mittetäieliku abordiga ja peale järgmist menstruatsioni on kõik korras.
Vabandan hilinenud vastuse pärast, 28. juunist olen puhkuselt tagasi, siis võiksite helistada mulle 6051574, saan siis vajadusel konkreetset abi pakkuda.