Käisin hiljuti kolposkoopias.. 01.02.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Käisin hiljuti kolposkoopia uuringutel ja sain järgneva vastuse:

HE, p16. Uuritud 1 plokk. Emakakaela bioptaat. Histoloogiliselt mitmekihilise mittesarvestuva lameepiteeli fragmendid, mille aluskude suuremas osas puudub. Epiteeli pinnal näha koldeliselt vähesel hulgal parakeratoosi. Pindmistes kihtides näha tsütopaatilise efektiga üksikuid rakke. Pahaloomulisus antud materjalis puudub. Teostatud immunohistokeemiline uuring: p16: neg.(-)

Siinkohal tahaksin rohkem aru saada mida eelpool kirjeldatud diagnoos tähendab.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Emakakaela biopsial koeproovi vastus kirjeldab normaalseid rakke, düsplaasiat uuritud materjalis ei ole. Seda, et HPVga seotud vähieelseid muutusi ei ole, kinnitab ka lisauuring ( p16 immuunohistokeemiline hindamine)- p16 negatiivne tulemus. Antud juhul peate jääma jälgimisele HPV tõttu. Kindlasti soovitan teha HPV vaktsiini.