Küüneseene ravi enne raseduse planeerimist 02.12.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Palun kirjutage kui ohtlikud on küüneseene vastased suukaudsed ravimid raseduse seisukohast kui neid ei võeta raseduse ajal vaid kui ravikuur tehakse enne raseduse planeerimist? Kas neil on rasedust/loote arengut ohustavaid mõjusid?

Lugupidamisega

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Küüneseene suukaudne supressioonravi võib mõjutada teie maksa. Raseduse ajal on see ravi vastunäidustatud. Raseduse planeerimise korral soovitan peale ravikuuri lõppemist veel 1 kuu oodata. Vajadusel kontrollida maksanäitajad peale ravikuuri lõppu.