seksuaalnõustaja 12.09.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Hakkasin 28.08 võtma pille aga peale 2 nädalat olen aru saanud, et pillid pole minu jaoks kõige sobivam variant ning otsustasin pille siiski mitte võtta aga pillide võtmise algusest on mul olnud väga vererohke veritsus. Tahaksin teada, et kui pole juba kolm päeva pille tarbinud aga ikkagi on väga suur veritsus siis kuna see umbes lõppeb?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Esimesel kuul, kui alustate pillidega, võib esineda pikemat veritsust, mis vahel võib kesta kuni järgmise menstruatsioonini. See on normaalne ning ei ole ohtlik. Kui katkestasite pillide võtmise varasemalt, siis järgneb sellele varasem menstruatsioon. See peaks lõppema ca nädalaga. Edasi taastub teie enda menstruaaltsükkel, kuid kuupäevad võivad nüüd olla teised, kuna see tsükkel algas teil varasemalt. Rahulikult vaadake paari kuu jooksul, kuidas oma tsükkel taastub. Kui paari kuuga tavapärast menstruatsioonide taastumist ei ole toimunud, siis palun pöörduge kontrolli. Samuti on soovitav nõu pidada teiste rasedusvastaste vahendite suhtes, kui pillid ei sobinud ( plaastrid, tuperõngas, implantaat, emakasisene vahend).